Sopocianie w Zakopanem - akcja zbierania zdjęć.

Przypominamy, że poszukujujemy zdjęć mieszkańców Sopotu w Zakopanem. Bylibyśmy wdzięczni za nadsyłanie zdjęć mailem na adresy: sekretariat@muzeumsopotu.pl

Interesują nas zdjęcia letnie i zimowe, na szlaku, na polanie, na Giewoncie i pod, na nartach i na sankach na Krupówkach, nad Morskim Okiem. Liczymy na Państwa życzliwą pomoc. Zdjęcia zostaną pokazane na wystawie  "Północ/Południe" Agnieszki Zalotyńskiej.

Wystawa "Północ/Południe" prezentuje i interpretuje dwie osobiste historie o rodzinnych migracjach za pomocą autorskich map i archiwalnych fotografii. Opowiada o Władysławie Zalotyńskim oraz Jerzym Sewerynie - nigdy niepoznanych dziadkach artystki, związanych zarówno z Pomorzem - również Sopotem, jak i Podhalem. Wystawa jest równiez okazji do pokazania związków pomiędzy Sopotem, a Zakopanem w szerszym kontekście: miast partnerskich, relacji nawiązanych pomiędzy mieszkańcami itd.